W roku 1974 zamknięto w Holandii ostatnią kopalnię węgla kamiennego. Już wcześniej Holandia zaczęła przechodzić na ogrzewanie z odkrytych i bogatych własnych złóż gazu ziemnego. Furman z węglem stał się niepotrzebny.
Dodaj komentarz