samochody Polska handel

Targowisko na styku trzech państw

Styk trzech krajów: Czechy, Niemcy i Polska. Mało znany piękny region Saksonii, Bohemii i Śląska. Przebywam w tych trzech krajach niemal jednocześnie i automatycznie nie można nie zauważyć kontrastów.

Saksonia coraz bardziej wtapia się w zachodnioniemieckie standardy i chociaż jej mieszkańcy narzekają na drożyznę i bezrobocie to gołym okiem widać jak szybko byłe NRD wraca do dawnej świetności Saksonii. Najszybciej do zaobserwowania w Dreźnie jak z ruin odradziło się stare, piękne miasto.

Bohemia odradza się w podobny sposób jak Saksonia choć nie ma tak potężnego sponsora więc idzie to nieco wolniej. Jednak już w 2010 widać jak kraj jest zadbany, drogi dobre, rozwija się własna gospodarka i przedsiębiorczość.