mandaty fotoradary samochód

Fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości

Kierowców w Polsce irytuje ilość fotoradarów i perfidnych "polowań" na za szybkich kierowców aby dopełnić mandatami finansowe braki skarbu państwa. Możemy się tylko pocieszyć tym, że liczba fotoradarów i ilość wypisywanych mandatów w Polsce to nic w porównaniu z sytuacją w Holandii.

Co prawda ilość tradycyjnych fotoradarów w Holandii spada ale nadrabia to coraz bardziej wyrafinowana technika i automatyzacja odcinkowych pomiarów kontroli i inteligentnych kamer odczytujących numery i zachowanie wszystkich samochodów na drodze.  Automatyzacja ma tylko jedną zaletę: nie jesteśmy konfrontowani z wrednym policjantem wyskakującym z "suszarką" zza krzaka - więc nie mamy na kim odreagować swojej złości i frustracji gdy do skrzynki wpadnie koperta z mandatem. Mandat załatwiany jest bezosobowo, komputerowo, bez emocji, wpada na wycieraczkę i listonosza bić nie ma za co.