agencja pracy Polacy praca Holandia

W stanie przetrzymania

Tysiące Polaków w Holandii i innych krajach Zachodu żyje w stanie przetrzymania. To są miesiące albo lata surwiwal, przetrwania w warunkach niemożliwych do życia, jak na Marsie. Ludzie odkładają swoje życie na potem, ten zachodni kraj ich strasznie męczy i zniewala

Pani fotograf Annabel Oosteweeghel wykonała fotoreportaż z opustoszałego hotelu w nadmorskiej miejscowości Noordwijk który największy holenderski pracodawca - agencja Otto - wynajęła dla Polaków pracujących w pobliskim Rijnsburgu w firmie Van Heemskerk dostarczającej supermarketom sałatki warzywne, owocowe itp. krojone owoce i warzywa. Gazeta Volkskrant zamieściła relację pod niezwykle trafnym tytułem: "In de wachtstand" - w stanie przetrwania.