Rozweselający balonik śmiechu
Naboje do syfonów do bicia śmietany są powszechnie w sprzedaży. Naboje te zawierają podtlenek azotu - na Zachodzie popularnie zwany "gazem rozweselającym" - od dawna używanym w Ameryce przy krótkotrwałej narkozie m.in. przez dentystów.
Młodzież odkryła jego błogie działanie dające chwilę rozrywki. Nabój otwiera się w specjalnym pojemniczku i napełnia nim balon do wdychania. Powszechność używania tego gazy stałą się w 2019 r. problemem w Holandii. Rząd pragnie zakaz używania gazu rozweselającego.
Masowe używanie tego gazu i handel nabojami, szczególnie w Amsterdamie spowodował reakcję polityków. Niektóre partię są za delegalizacją nabojów choć większość parlamentu jest przeciw, zdając sobie sprawę, że delegalizacja nie rozwiązuje problemu.
Przeczytaj także:
Dodaj komentarz