emigrant ojczyzna
Polski emigrant wraca do kraju... duszą
Temat z 2009 r. choć ciągle aktualny
Mój polski przyjaciel z Kalifornii po 30 latach wyrzeczeń w USA buduje sobie dom w Polsce, na najlepszych przedmieściach Warszawy. Na stare lata marzy wreszcie odpocząć w ojczyźnie. Zapracował sobie na to.
Aktualizacja z 2019: domu nie udało się z powodów finansowych wykończyć. Po kilku latach wielkiego stresu i depresji psychicznej dom, z trudem, został sprzedany. Po dziesięciu latach ciąg dalszy.
Szczęśliwy Polak z Ameryce 2019
Tak opisuje mój znajomy w 2019 roku swoje 40 lat pracy w Los Angeles. Nie mogę się oprzeć déjà vu, że ten dialog już znam... Dialog z komedii "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" Stanisława Barei z 1978 r.
Poprzedni
Następny
Dodaj komentarz