morze Polska historia żegluga
Ostatni polski transatlantyk
Turbinowiec "Stefan Batory"
Najpierw nazywał się „Maasdam”
Późniejszy liniowiec zaprojektowano w 1949 roku, jako tzw. „Kombi-Schiff” (połączenie frachtowca z „pasażerem”). Z początku miał nazywać się „Diemerdijk”. powstał jako statek pasażersko-towarowy, przeznaczony do obsługi połączeń regularnych. Po rejsie próbnym, rozpoczętym 15. lipca 1952 roku, statek został przy rotterdamskim Nabrzeżu Wilhelminy przekazany do służby pod znakiem HAL-u (Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart Mij.), jako czwarty w jego długiej historii „Maasdam”. Otrzymał radiowy sygnał rozpoznawczy Papa Foxtrott Quebec Romeo.
Przeczytaj także:
Poprzedni
Następny
Dodaj komentarz