ludność miara wzrost

Najwyżsi ludzie

Holendrzy są najwyższymi ludźmi na świecie. Statystyczna dorosła kobieta ma 171 cm wzrostu a mężczyzna 184 cm. Jako Polak odczuwam to na co dzień.

Guliwer w kraju olbrzymów

Mam 172 cm wzrostu. Nic szczególnego dla starego Polaka. Mieszkam całe życie w Holandii. Pierwszą różnicę jaką zauważam będąc zagranicą to wysokość... pisuarów (w podróży toaleta to pierwszy kontakt z zagranicą). W Holandii wiszą urynały znacznie wyżej (15 cm?) niż przeciętnie w reszcie Europy. Ponieważ ja nie posiadam holenderskiego wzrostu (mężczyzna średnio 185 cm) tylko polski (jakieś 10-15 cm mniej) to czasami zmuszony jestem stawać na palcach aby dosięgnąć do pisuaru, szczególnie wypadkach toalet instalowanych przez dwumetrowego hydraulika.