Poprzedni
mieszkanie mandat
Masowy napływ Polaków przeraża Holandię
Lata trwogi 2007-2010
Po roku 2006 do Holandii zaczęli masowo napływać Polacy w poszukiwaniu pracy. Dla holenderskiej gospodarki byli chętnie witaną siłą roboczą ale zderzenie kultur zaszokowało ten kraj. Nigdy w historii tego kraju w tak krótkim okresie nie przybyło tak dużo cudzoziemców. Władze lokalne i rząd są mocno zakłopotane. Media zalewa lawina informacji o problemach z "ostblokowcami"; awantury, pijaństwo, wypadki drogowe, przepełnione mieszkania i ogólny brak kultury nowych gastarbeiterów
Następny
Dodaj komentarz