mieszkanie mandat

Masowy napływ Polaków przeraża Holandię

Aby przeciwdziałać problemom związanym ze wschodnio-europejczykami (czytaj: Polakami) w niektórych dzielnicach miast zamierza się wprowadzić specjalne przepisy upoważniające urzędy miasta do wystawiania mandatów za nieprawomocne zamieszkanie. 

Lata trwogi 2007-2010

Po roku 2006 do Holandii zaczęli masowo napływać Polacy w poszukiwaniu pracy. Dla holenderskiej gospodarki byli chętnie witaną siłą roboczą ale zderzenie kultur zaszokowało ten kraj. Nigdy w historii tego kraju w tak krótkim okresie nie przybyło tak dużo cudzoziemców. Władze lokalne i rząd są mocno zakłopotane. Media zalewa lawina informacji o problemach z "ostblokowcami"; awantury, pijaństwo, wypadki drogowe, przepełnione mieszkania i ogólny brak kultury nowych gastarbeiterów

Metropolis - film o panach i parobkach