Wobec głupoty jesteśmy bezbronni
Jeden człowiek może walczyć ze złem, ale w walce z głupotą jest bez szans. Wobec głupoty jesteśmy bezbronni.
Głupota jest znacznie większym wrogiem dobroci niż zło. Przeciw złu możemy protestować, zło możemy obnażyć i w razie konieczności z nim walczyć fizycznie.
Wobec głupoty jesteśmy bezbronni. Głupoty nie jesteśmy w stanie przekonać argumentami. Głupota nie jest brakiem inteligencji lecz brakiem moralności. Są ludzie o błyskotliwym rozumie ale jednak głupi i są ludzie ociężałego umysłu ale jednak nie głupi.
Każda potężnie rozwijająca się władza polityczna lub religijna zdobywa dusze większości głupotą.
Spisek
Długie lata teorie spiskowe były domeną Arabów, szczególnie z Bliskiego Wschodu. Zamach 11 września 2001 (9/11) jest najbardziej popularną teorią "żydowskiego spisku".
Wraz z upowszechnianiem się mediów społecznościowych teoria spiskowe powróciły do Europy i do całego zachodniego świata, trafiając na żyzny grunt ciemnogrodu. Nie liczą się żadne argumenty gdy wszystko i tak jest spiskiem. Także twoje argumenty są częścią spisku.
Europejczykom uciekła historyczna świadomość. Wciąż na nowo wracamy do tego co było, żyjemy niemal jaj w filmie "Dzień świstaka" (Groundhog Day), codziennie rano zaczynamy na nowo.
Panuje paranoja przemieszana z otępieniem. Przy czym demencja stała się cnotą. Ludzie żyją zbyt krótko aby ogarnąć przeszłość. Przeciętny człowiek nie pamięta dalej jak siedem lat wstecz.
Dodaj komentarz