Poprzedni
samogon bimber
Bimber dobry gdy z Zachodu
Made in Poland
Swoją drogą uważam, że Polska powinna wystarać się w Brukseli aby marka "Bimber" stała się zastrzeżonym produktem regionalnym produkowanym tylko w Polsce według tradycyjnych chłopskich metod. Niestety to tylko nasza wrodzona pogarda do wszystkiego co nasze i co chłopskie sprawia, że na słowo bimber większość Polaków wykręca nos choć ze snobizmu nie krzywi się wcale na smak podobnych bimrów o nazwie tequilla, schnaps lub grappa. Czyżby cena kształtowała nasz smak? (Pytanie retoryczne).
- W 2005 r. kupiłem w jakimś supermarkecie w Berlinie kilka butelek najtańszej tamtejszej wódki z najniższej półki. Butelka kosztowała 8 euro/litr. Wypiliśmy tą wódkę w miłym towarzystwie na Mazurach przy ognisku, do kiełbasek i smażonych rybek. Na drugi dzień każdy zachwalał dobrą jakość tej "mojej" wódki jako, że była taka łagodna i nikogo głowa nie bolała. Jak widać siła sugestii jest wielka.
Dodaj komentarz