język holenderski

Przeklęte holenderskie rodzajniki de het een

Już 30 lat uczę się języka holenderskiego. Im więcej go poznaję tym więcej wiem, że go nie umiem. Może najgorsze są te przeklęte rodzajniki: de, het, een.

Jaki lidwoord!?

Bez znajomości lidwoorden (rodzajników - formy przedimka) nie będziesz mówił poprawnie po holendersku, nawet gdy twoje "ge" i "ha" będzie tak dobre jak mieszkańca Haarlemu (bo podobnież w Haarlemie mówią najczystszą holenderszczyzną) to bez używania "het", "de" i "een" nie ma poprawnej mowy.