Polska jest piękna tam gdzie nie ma Polaków
Gdy "człowiek z Zachodu" wie, że jesteś Polakiem będzie oczywiście uprzejmy w swoich opiniach o twoim kraju. Schlebianie my zresztą chętnie przyjmujemy. Nikt nie mówi w oczy co myśli. Podobnie jak i my nie powiemy w twarz Somalijczykowi czy Turkowi co myślimy tak naprawdę o "ciapatych".
Tymczasem dla przeciętnego gościa z Zachodu Polska jest jedynie ładna tam gdzie Polacy nie zdążyli jeszcze swego kraju zapaskudzić.
Wieloletni belgijski korespondent na Centralną Europę z Warszawy (piszący do holenderskich i belgijskich mediów) poznał Polskę bardzo dobrze i doszedł właśnie do tych konkluzji. Belgia nie słynie z piękna. Oprócz wielu pięknych średniowiecznych miast i zakątków w Ardenach należy do brzydszych krajów Zachodniej Europy, z chaotyczną architekturą, lub raczej jej brakiem, ale... mimo to Polska przebija brzydotą Belgię.
Dodaj komentarz