Nadchodzi odwet kobiet
Nasze polskie babcie nie znały nawet słowa emancypacja bo miały w zasadzie więcej praw niż mężczyźni. Niepisana umowa o podziale ról między płciami przestała być jednak ważna w XXI wieku. Każdą kobietę z Zachodu zaskakiwało jak to w krajach na wschód od Odry kobiety ciężko pracują, jak dużo mają obowiązków i odpowiedzialności a jak bardzo obijają się leniwi i nieodpowiedzialni mężczyźni. To się zmienia, choć powoli.
Na szczęście Świat Zachodni szybko się zmienia. Mężczyźni niewieścieją a kobiety mężnieją. Kobiety chodzą w spodniach i tatuują na ramieniu kotwicę a mężczyźni noszą ładna biżuterię w uszach i szukają alternatyw w świecie homo-trans-biseksualnym.
Niestety jest jeszcze sporo obszarów gdzie dyskryminacja kobiet a nawet olbrzymia segregacja płciowa ciągle króluje. Ba! Nawet nikomu nie przychodzi do głowy, że to jest dyskryminacja. Zupełnie jak nikomu w XVIII wieku nie przychodziło do głowy, że handel murzynami jest przestępstwem.
W czerwcu 2013 roku parlament norweski ustanowił obowiązkową służbę wojskową dla kobiet. To jest pierwszy kraj w Europie gdzie kobiety na równi z mężczyznami odbywają służbę wojskową. Nareszcie doczekamy się czasów, że wojenne groby nie będą oznaczone tylko imionami Jerzy, Wojciech, Michał ale w ramię w ramię leżeć będą pod białymi krzyżami Anny, Magdy i Agnieszki.
Dodaj komentarz