Stan posiadania biednych i bogatych w Europie
Posiadać a wydawać, to nie to samo
Jedna z największych firm ubezpieczeniowych świata Allianz podliczyła w 2016 r. całkowitą wartość naszego stanu posiadania; według narodów świata, przeliczając tę sumę na głowę mieszkańca. Bo stan posiadania nie koniecznie musi wyrażać się drogim telefonem lub samochodem. To są już raczej symbole biedy. Znam rodziny mieszkające we wspaniałych posiadłościach wartych miliony ale nie mogących związać końca z końcem i odwrotnie; rodziny mieszkające w tanich, mieszkaniach komunalnych, zarabiający dobrze i żyjących dostatnio. Z reguły te najbogatsze narody szastają mniej pieniędzmi i wydają je rozsądniej niż narody "na dorobku".
Firma Allianz podlicza więc stan posiadania wszystkich narodów. Do stanu posiadania podliczono wszystko co posiadamy, czyli nieruchomości, kapitał firmowy, składki emerytalne ale także nasze długi. Tylko nie samochody, bo te za szybko rdzewieją i ich wartość jest nikła.
Dodaj komentarz