Holandia w Holandii dobre życie

Co mi się nie podoba w Holandii

Ostatnio na spacerze z psem spotkałem z młodą osobę z Polski pracującą osiem lat w Holandii. Okazja do porozmawiania.

Jak to u Polaków bywa, gdy człowiek (rodak!) wzbudza zaufanie to otwiera się dusza i serce a potoku słów nie ma końca. Trzeba się wygadać w ojczystym języku w tym kraju tak obcym i niezrozumiałym.