emigracja emigrant Polonia

Pozdrowienia z Ameryki

W Stanach Zjednoczonych w 1997 roku Internet był już popularny i Polonia chętnie kontaktowała z innymi rodakami e-mailem lub komunikatorem ICQ.  Poniższe maile z 1997 r. przetrwały w moim komputerze. Dość reprezentacyjny dokument polonijnych losów. Jak się wiodło polskim emigrantom w "Stejc" pod koniec XX wieku?

Poniższe listy są typowym przykładem reakcji polskich emigrantów na emigrację na Zachód, w latach 1980-2000. W czasach pre-internetowych kontakt z ojczyzną był rzadki lub żaden. Z listu krzyczy tęsknota za Polską, polskim językiem, polską kulturą, oraz ciężka praca i jej kompensata atrybutami dobrobytu o jakim w ojczyźnie nie mogli marzyć. W tym czasie Polska praktycznie nie istniała na światowej mapie internetu. To moja wymiana maili z amerykańskimi Polakami w1997 r.