emigracja emigrant imigrant Polska

Jak postrzegam Polskę, Polaków i dlaczego emigrowałem

Większość Polaków opuściło Polskę po prostu dla lepszego czyli "dla kasy". Ale nie wszyscy. Ja, dla przykładu, nigdy nie byłem tak ubogi finansowo, jak w Holandii. Nie wszystkim do szczęścia wystarczy tylko pieniądz. Poniżej wyznanie innego emigranta - Polaka który zamieszkał w Niemczech.  

Pierwsza “prosta”

Urodziłem się w sierpniu 1988 roku w Łodzi jako trzecie z czworga dzieci swoich rodziców, którzy nigdy nie powinni się spotkać. Gdy miałem 5 lat było już po rozwodzie.. Dorastając w latach 90tych obserwowałem trudy dnia codziennego.. Matce było bardzo ciężko wychowywać nas w pojedynkę, mieliśmy bardzo skromne życie zauważane przez wszystkich dookoła, zwłaszcza rówieśników szkolnych. Moje postrzeganie instytucji państwa ma swoje początki właśnie w tym okresie.