Poprzedni
kolonia Brazylia żołnierz Polak
Pierwszy Polak w Ameryce Południowej
Pierwszy Polak w Ameryce
Krzysztof Arciszewski (1592-1656) był najprawdopodobniej pierwszym Polakiem którego noga stanęła w Ameryce Południowej. Był też jedynym Polakiem który dorobił się wyższego stanowiska dowódcy w służbie (1630 - 1639) Holenderskiej Kompanii Zachodnioindyjskiej (WIC) która to Kompania kolonizowała stan Pernambuco w dzisiejszej Brazylii. Kolonizować - to znaczyło w praktyce bić się z innymi Europejczykami o ziemię niby niczyją.
Dodaj komentarz