Poprzedni
polsko nie wybaczę emigrant imigrant
Nie wybaczę ci, Polsko
* * *
Dziennik Ju z Belfastu, kwiecień 2007:
Nie uciekałam przed Kaczyńskimi, bo jeszcze ich u steru nie było, gdy mnie przyszło tu przyjeżdżać. Nie uciekałam przed zakazami aborcji, nienawiścią wobec Żydów, homoseksualistów i cyklistów, bo Żydówka ani lesbijka nie jestem, a na rowerze jeżdżę rzadko. Nie uciekałam nawet przed biedą, bo może i zarabiałam nędznie, ale zasuwając na dwa etaty jakoś tam wyrabiałam, a i tak byłam szczęściara, ze te prace miałam, i ze miałam pomocnych rodziców.
Następny
Dodaj komentarz