Sarkazm, ironia i przewrotność rządzi Polakami
Nie jestem na bieżąco w polskich wydarzeniach. Nazwiska i twarze znanych Polaków też mi nic nie mówią. Jedyne co znam to język polski. Po kilku godzinach oglądania TVN24 zauważyłem, że te programy są puste. W przerwach między reklamami "gadające głowy" mówią o niczym. Wiadomości nie zawierają żadnych wiadomości. Programy informacyjne nie zawierają żadnych informacji. Nasunęło mi się skojarzenie z komentarzami na Wiatraku.
Przypuszczam, że jest to rdzeń polskiego charakteru. Każde wydarzenie - jakby błahym by ono nie było - jest tylko i wyłącznie okazją do personalnych ataków. Tylko osoby są obiektem zainteresowania. Proste pyskówki na nieco wyższym poziomie. Podobnie w komentarzach Wiatraka najintensywniejsza wymiana "myśli" ogranicza się do osobistych ataków na wespół-komentatora, gdzie temat konfliktu zupełnie schodzi na drugi plan i nawet nie jest znany. Ważne jest aby dołożyć innemu.
Recalcitrant!
Wielu Polaków nadal nie zna słowa "recalcitrant" gdy tymczasem tym jednym słowem można nasz charakter opisać. To słowo zawiera następujące cechy charakteru: niechętny, niesforny, skłonny do oporu, uparty, nieposłuszny, buntowniczy.
Dodaj komentarz