grzyby grzybobranie
Czy wolno zbierać grzyby w Holandii?
Grzybowych tradycji w Holandii nigdy nie było. Naród od wieków żyje w dobrobycie, lasów jak na lekarstwo i z lasu żyć nie trzeba było. Holender żyje z morza.
Cudzoziemcy plundrują naszą przyrodę!
Tak pomyśli Holender spacerujący z psem po lesie na widok Polaków z torbami pełnymi grzybów.
Co by powiedział Polak gdyby zobaczył wychodzącego z Białowieży Francuza z kubłem pełnym ślimaków? - zapewne byłaby podobna reakcja. Tym bardziej gdyby tych Francuzów przybyło do Polski masowo setki tysięcy i przepadali za winniczkami. Już sobie wyobrażam te teksty na polskich forach o żabojadach niszczących naszą przyrodę.
Na jesieni 2019 nadzwyczajnie wysypały grzyby w Polsce. Przy okazji okazało się, że Polacy tak samo jak Holendrzy nie przepadają z cudzoziemcami zbierającymi "ich" grzyby.
Poprzedni
Następny
Dodaj komentarz